پاورپوینت درباره فاضلاب صنایع غذایی

مطالب دیگر:
📂بررسی تاثیر کیفیت ادراک شده وب سایت بر رضایت مشتری در تجارت الکترونیک📂بررسی عوامل موثر بر تمایل به کارآفرینی سازمانی📂مطالعه ارتباط اجزاء سرمایه فکری با عملکردمدیریت ارتباط با مشتریان CRM کارکنان بانک سپه📂بررسی عوامل مؤثر بر تجهیز منابع در شعب بانک رفاه📂بررسی، تحلیل و کشف چارچوب های برنامه ریزی برای جهان در سازمان ملل📂مطالعه ارتباط بين بكارگيري فناوری اطلاعات و ارتباطات با توانمندسازی کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه📂بررسی عوامل موثر بر عملکرد کارکنان در مورد برند در صنعت بانکداری📂بررسي رابطه وي‍ژگي هاي روانشناختي فرماندهان و مديران با سبك هاي مديريت📂مطالعه و شناسایی فرآیند های تولید طلا و انتخاب بهترین فرآیند،جهت افزایش بهره وری و تعیین نیازها📂بررسی رابطه سبک رهبری و جوّ سازمانی با انگیزش کارکنان در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران📂بررسی عوامل موثر بر فروش بیمه های جامع زندگی با تاکید خاص بر تبلیغات📂مقایسه عملکرد سازمان تربیت بدنی استان مرکزی با استان قم با استفاده از روش کارت امتیازی متوازن📂بررسي رابطه هوش عاطفي مديران با فرهنگ سازماني ياد گيرنده دراداره كل پست استان آذربايجان شرقي📂بررسی عوامل موثر بر تصمیم گیری خرید آنلاین دانشجویان📂بررسي عوامل ارتقاي شايستگي مديران پليس آگاهي📂بررسی عوامل موثر بر یادگیری سازمانی کارکنان سازمان ناجا📂بررسي عوامل مؤثر بر پذیرش بانکداری الکترونیک در میان مشتریان بانک📂بررسی عوامل موثر بر ترجیح مشتریان در انتخاب یک بانک📂بررسی عوامل موثر بر قصد کارآفرینانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی📂بررسی عوامل موثر بر عملکرد منابع انسانی شاغل در وزارت امور اقتصادی و دارایی
پاورپوینت درباره فاضلاب صنایع غذایی|2046237|akt|فاضلاب صنایع غذایی , فاضلاب کارخانه خمیر مایه , نگهداري شير خمير مايه , مشکلات پساب خمیر مایه
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت درباره فاضلاب صنایع غذایی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل : .ppt ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 44 اسلاید

قسمتی از متن .ppt :

فاضلاب صنایع غذایی

فاضلاب صنایع غذایی یکی از بزرگترین آلوده کننده های محیط زیست محسوب می شوند .اگر چه مقدار پساب این صنایع کم است اما میزان آلودگی آنها زیاد است .
میزان آلودگی بالای پساب این صنایع سبب توجه ویژه به تصفیه پساب این صنایع شده است .

فاضلاب کارخانه خمیر مایه

فاضلاب خروجی از کارخانه خمیر مایه حاوی مقادیر زیادی موادآلی ورنگ است که برای محیط زیست
مضر و خطرناک است .
دفع مستقیم و مستمر این پساب درخاک موجب کاهش کیفیت خاک و از بین رفتن محصولات کشاورزی می شود .
در صورت تخلیه در رودخانه یا دریا حیات آبزیان را در معرض تهدید جدی قرار می دهد .

معرفی خمیرمایه

خمير مايه از نوعي مخمر بنام ساكاروميسس سرويزيه تشكيل شده است. خمير مايه موجود زنده‌اي است تك سلولي كه طي روند پيچيده‌اي نشاسته و قندهاي موجود در آرد را نهايتاً تبديل به گاز كربنيك و الكل مي‌نمايد. گاز كربنيك توليد شده موجب متخلخل شدن بافت خمير و انبساط آن مي‌شود كه به اصطلاح خمير «ور» مي‌آيد. الكل توليد شده در هنگام پخت تبخير شده و يكي از عوامل اسفنجي شدن نان است.
خمير مايه به علت شكستن زنجيره‌هاي بلند نشاسته هضم نان را براي دستگاه گوارش آسان مي‌كند (همانطور كه تجربه كرده‌ايد نان‌هاي خميري كه درست تخمير نشده باشند يا با جوش شيرين تهيه شده باشند، در اغلب موارد موجب سوء هاضمه و يا به اصطلاح «ترش كردن» مي‌شدند. اما نان‌هايي كه به مدت طولاني تخمير شده باشند مانند سنگگ اين حالت را ايجاد نمي‌كنند.)

عملکرد خمیرمایه

در پوسته گندم اسيدي وجود دارد به نام اسيد فيتنيك كه با مواد معدني مثل آهن و كلسيم تركيب مي‌شوند و آنها را غير محلول در آب و در نتيجه غير قابل جذب براي انسان مي‌كند اما اين اسيد به وسيله آنزيم فيتاز كه بر اثر تخمير به وجود مي‌آيد از بين مي‌رود و اين مواد قابل جذب براي انسان باقي مي‌مانند. نان‌هايي كه در آن جوش شيرين استفاده مي‌شود و يا تخمير كوتاهي دارند به علت همين واكنش و تركيب با جوش شيرين، مواد معدني موجود در اين گونه از نان‌ها غير قابل هضم باقي مي‌مانند.
خود خمير مايه حاوي مقدار زيادي پروتئين‌ها و مواد كاني و ويتامين‌ها است كه آن‌ها را به نان مي‌افزايد. واضح‌ترين عمل خميرمايه براي مصرف كننده ايجاد عطر و طعم مخصوص نان است كه به علت ايجاد اسيدهاي آروماتيك به وسيله خميرمايه ايجاد مي‌شود.

فهرست مطالب و اسلایدها:

فاضلاب کارخانه خمیر مایه

معرفی خمیرمایه

عملکردخمیرمایه

ماده اولیه تولید خمیر مایه

طبقه‌بندي انواع خمير مايه

فرآیند تهیه وتولید خمیر مایه

آماده‌سازي، رقيق‌سازي و پاستوريزه كردن ملاس

آماده‌سازي مواد شيميايي

تخمیر آزمایشگاهی

جدایشگرها

نگهداري شير خمير مايه

واحد آبگيري و رشته‌سازي

واحد خشك كن

بسته بندی

مواد تشکیل دهنده پساب خمیرمایه

مشکلات پساب خمیر مایه

فاضلاب خط تولید خمیر مایه

فاضلاب تولیدی سپراتورها

فاضلاب تولیدی بخش فیلتراسیون

فاضلاب ماشین آلات ودیگ بخار

فاضلاب انسانی

نمای تصفیه خانه

نمای الکترو موتور درحوض هوادهی

نمای استخرهای هوادهی

نمای استخر ته نشینی

تصفیه بیولوژیکی به روش بیهوازی( UASB)

تصفیه شیمیایی به منظور حذف رنگ

تصفیه به روش تبخیر

تصفیه بافیلتراسیون